Vasile Mogoș a marcat din nou pentru Cremonese
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Vasile Mogoș a marcat din nou pentru Cremonese. Fundașul a ratat dubla naționalei din preliminariile Euro 2020

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Vineri, 29 martie 2019, 23:35

Vasile Mogoș a reușit al treilea gol stagional pentru Cremonese. Fundașul român a deschis scorul în meciul cu Verona (1-1), din etapa a 29-a din Serie B.

Mogoș a marcat în minutul 13, oaspeții au egalat 5 minute mai târziu, Di Carmine, din penalty.

Fotbalistul născut în Moaa Domnească (Vaslui) a jucat de 27 de ori în acest sezon și a punctat de trei ori.

El a fost în formula lărgită al tricolorilor, primind convocarea de principiu pentru dubla cu Suedia (1-2) și cu Insulele Feroe (4-1), din startul preliminariilor Euro 2020, însă, până la urmă, n-a fost ales pentru lotul final.