Cristiano Ronaldo a deschis scorul pentru ”galactici”, cu un șut plasat, după ce mingea a circulat pe traseul Carvajal – Benzema – Ronaldo (2). James Rodriguez a dublat avantajul madrilenilor, după ce a înscris ungol superb, cu un șut fără preluare, la vinclul porții lui Roberto (31).

În repriza secundă, Benzema a dus scorul la 3-0, după pasa decisivă de la Cristiano Ronaldo. Francezul a ajuns la 60 de goluri în La Liga, fără să marcheze din penalty. James Rodriguez a stabilit scorul final, cu multă șansă, după pasa decisivă a portughezului Cristiano Ronaldo (86)

Granada: Roberto – Nyom, Babin, Murillo, J. Carlos – Foulquier, Iturra Pascual (46 J. Marquez), Sissoko – Cordoba, Isaac (50 El-Arabi)

Antrenor: Joaquin Caparros

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – James Rodriguez, Modrici, Kroos, Isco – Benzema, Ronaldo

Antrenor: Carlo Ancelotti

VEZI AICI GOLURILE PARTIDEI GRANADA – REAL MADRID

Rezultatele celorlalte partide de astăzi din Primera Division:

Atletico Madrid – Cordoba 4-2

Barcelona – Celta Vigo 0-1

Real Sociedad – Malaga 0-1

 

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.