Ca la noi, la nimenea. În loc să le creeze bucureştenilor momente frumoase de sărbători, autorităţile au grijă să distrugă târgurile de Crăciun.

Zeci de poliţişti comunitari ai Primăriei sectorului 1 şi ai Primăriei Capitalei au împânzit, ieri, parcul Kiseleff. Motivul: căsuţele din lemn în care se vindeau produse de sărbători, aşezate de-al lungul bulevardului Aviatorilor nu au autorizaţie de construcţie şi trebuie demolate , potrivit inspectorilor Primăriei Generale.

„Ne-au speriat clienţii. În loc să ne facă nişte spaţii civilizate, aşa cum sunt în orice capitală europeană, îşi bat joc de noi. Am dat 2.000 de lei, pentru a folosi 10 zile o asftel de căsuţă şi acum aflăm că ne închid cu o zi mai devreme. Nouă cine ne dă banii înapoi”, ne-a zis Marian Brâncoveanu, unul dintre expozanţi. Aşa că, de azi, comercianţii de la Kiseleff nu mai au voie să funcţioneze.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.