Poliţiştii Capitalei au depistat, luni, principalul suspect în cazul infracţiunii de omor asupra unei femei, comisă pe data de 12 august. Potrivit Poliţiei Capitalei, bărbatul va fi condus la audieri.

Femeia, în vârstă de 48 de ani, a fost înjunghiată de mai multe ori în propria locuință, joi dimineață, iar suspectul principal este soţul, Faur Valentin Nicuşor, cu care se afla în proces de divorţ.

Potrivit sursei citate, victima avea un ordin de protecţie, iar în ultimele 7 luni a sesizat de 10 ori Poliţia la numărul unic de urgenţă 112. Totuşi, bărbatul avea multe clasări în urma retragerii plângerilor de către soție.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.