Poliţiştii i-au dat drumul după ce hoţul a fost iertat de reprezentanţii Parohiei Ortodoxe din Ronaţ. Potrivit articolului 231 din noul Cod Penal, răspunderea penală este ridicată, în anumite cazuri, printre care şi furt, în cazul în care părţile se împacă.
Reprezentanţii Parohiei Ortodoxe din Ronaţ, cei care au fost lăsaţi fără troiţă, au decis să îl ierte pe tânărul hoţ. Şi cum în acest mod ”părţile s-au împăcat” şi prejudiciul a fost recuperat, poliţiştii i-au dat drumul din arest, relatează tion.ro.
Foto: Arhivă

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.