Poliția a primit sâmbătă seară numeroase apeluri de urgență legate de o luptă în care erau implicați mai mulți oameni, în jurul orei 21.00, în zona Westbahnhof din Aachen. A fost motivul pentru care mai multe mașini de poliție au fost trimise din centrul orașului spre zona indicată.

Unul dintre vehiculele poliției a venit pe Lochnerstrasse, alți colegi s-au apropiat de pe Junkerstrasse. Accidentul s-a produs la intersecția celor două străzi. Ambele mașini de patrulare s-au ciocnit când au încercat să vireze în același timp în direcția Turmstraße, cu lumini intermitente și semnale sonore pornite.

Toți cei cinci oameni din mașini, toți ofițeri de poliție din Aachen, au fost răniți atât de grav încât au trebuit să fie duși la spitalele din apropiere.

Cele două mașini de poliție au fost avariate atât de serios că a fost nevoie de tractarea lor de la locul impactului.

Persoanele implicate în lupta la care mergeau agenții au fost ulterior arestate, patru dintre ele fiind rănite ușor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.