De Ciprian Iana,

În schimb, leul a pierdut teren în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a urcat de la valoarea de la 4.3880 lei, marți, la 4.4027 lei, miercuri.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională s-a depreciat, de la valoarea de 4.5885, marți, la 4.5911 lei, miercuri.

Curs valutar BNR din 18 martie 2020


Valuta
Simbol18.03.202017.03.202016.03.202013.03.202012.03.2020
EuroEUR4.84384.84484.82424.81744.8157
Dolarul SUAUSD4.40274.38804.32024.31554.2856
Francul elvetianCHF4.59114.58854.56994.56434.5662
Lira sterlinaGBP5.27995.31235.31625.43795.4637
gramul de aurXAU213.0800207.6707208.8575220.1762225.6909
Dolarul australianAUD2.61342.64062.66822.71862.7444
Leva bulgareascaBGN2.47662.47712.46652.46312.4623
Dolarul canadianCAD3.07463.11653.10613.12693.1070
Coroana cehaCZK0.17870.17800.17990.18400.1851
Coroana danezaDKK0.64820.64830.64560.64460.6445
Lira egipteanaEGP0.27900.27860.27430.27490.2730
100 Forinti maghiari100HUF1.38451.39501.41561.41951.4286
100 Yeni japonezi100JPY4.10254.10584.07904.06124.1315
Leul moldovenescMDL0.24830.24560.24550.24500.2441
Coroana norvegianaNOK0.41790.42310.42240.43010.4303
Zlotul polonezPLN1.08231.08011.09891.10221.1086
Rubla rusescaRUB0.05650.05860.05770.05920.0572
Coroana suedezaSEK0.44230.44230.44600.44310.4449
Lira turceascaTRY0.68090.67690.67830.68740.6872
DSTXDR6.01766.01055.95175.95605.9431

Unde găsim cel mai bun curs valutar din 18 martie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
Akcenta4.83064.85964.38684.4220
Alpha Bank4.76704.90704.25674.4241
Banca Feroviara4.77704.92704.31904.4890
Banca Romaneasca4.82204.88904.39774.4547
Banca Transilvania4.78004.92004.34004.5000
Bank Leumi4.80304.89064.35454.4524
BCR4.77304.91804.31104.4910
BRD SocGen4.76504.91504.24404.4220
CEC4.81004.89004.36004.4600
Credit Agricole4.80004.89004.37004.4600
Credit Europe4.82004.90004.35004.4700
First Bank (Piraeus)4.79004.90004.34004.4500
GarantiBank4.80404.88404.36374.4452
IdeaBank4.80604.86604.28604.3910
ING4.77624.91184.32514.4837
Intesa Sanpaolo Bank4.79384.89494.36844.4650
Libra Bank4.81504.91504.37004.4700
OTP Bank4.77004.91004.31504.4850
PatriaBank4.83604.90704.34054.4685
ProCreditBank4.78504.90304.33104.4690
Raiffeisen Bank4.78204.90614.32684.4668
UniCredit4.78004.90004.25024.4237

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Au pus camere video pe scară să vadă cine fură ghivecele de flori și au surprins o partidă de sex

Gigi Becali se implică în lupta cu coronavirusul: ”De acum încolo lucrați non-stop și faceți măști și halate”

Un angajat infectat cu coronavirus va primi salariul integral de la angajator timp de șase săptămâni, în Germania

Temperatura la care noul coronavirus poate muri în doar câteva minute, în condiții de laborator
GSP.RO

Temperatura la care noul coronavirus poate muri în doar câteva minute, în condiții de laborator

Horoscop 6 aprilie 2020. Leii pot deveni ușor un exemplu pentru cei din jur
HOROSCOP

Horoscop 6 aprilie 2020. Leii pot deveni ușor un exemplu pentru cei din jur