De Ciprian Iana,

În schimb, leul s-a apreciat în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a scăzut de la valoarea de la 4.5316 lei, luni, la 4.4580 lei, marți.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională s-a apreciat, de la valoarea de 4.5972 lei, luni, la 4.5789 lei, marți.

Curs valutar BNR din 24 martie 2020

ValutaSimbol24.03.202023.03.202020.03.202019.03.202018.03.2020
EuroEUR4.84454.84434.84444.84404.8438
Dolarul SUAUSD4.45804.53164.51404.48644.4027
Francul elvetianCHF4.57894.59724.59644.59344.5911
Lira sterlinaGBP5.24355.25185.31775.16475.2799
gramul de aurXAU230.0101217.7939219.0927212.5694213.0800
Dolarul australianAUD2.65212.60202.67742.56432.6134
Leva bulgareascaBGN2.47702.47682.47692.47672.4766
Dolarul canadianCAD3.09833.12873.17183.08763.0746
Coroana cehaCZK0.17480.17570.17820.17490.1787
Coroana danezaDKK0.64870.64850.64830.64810.6482
Lira egipteanaEGP0.28250.28770.28660.28490.2790
100 Forinti maghiari100HUF1.38301.37631.38281.35311.3845
100 Yeni japonezi100JPY4.03394.09874.10474.09994.1025
Leul moldovenescMDL0.25230.25160.25200.24670.2483
Coroana norvegianaNOK0.40780.38810.41460.38060.4179
Zlotul polonezPLN1.05401.05881.07021.05751.0823
Rubla rusescaRUB0.05660.05620.05720.05590.0565
Coroana suedezaSEK0.44010.43380.43850.43010.4423
Lira turceascaTRY0.68660.68640.69670.68590.6809
DSTXDR6.04376.09996.09746.06056.0176

Unde găsim cel mai bun curs valutar din 24 martie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
Akcenta4.83214.86124.43634.4719
Alpha Bank4.78804.95804.37294.5428
Banca Feroviara4.78004.93004.39154.5615
Banca Romaneasca4.79904.94904.41124.5912
Banca Transilvania4.78004.93004.37004.5900
Bank Leumi4.80304.90034.36554.5439
BCR4.77604.92104.37404.5540
BRD SocGen4.77404.92404.37704.5610
CEC4.81004.89004.43004.5300
Credit Agricole4.80004.89004.43004.5200
Credit Europe4.82004.90004.42004.5400
First Bank (Piraeus)4.79004.90004.40004.5100
GarantiBank4.80614.88614.41344.4958
IdeaBank4.79904.92404.42704.5670
ING4.77924.91504.37364.5340
Intesa Sanpaolo Bank4.79574.89694.43054.5277
Libra Bank4.81004.94004.41504.5650
OTP Bank4.77004.91004.36504.5350
PatriaBank4.80754.89154.42154.5495
ProCreditBank4.78604.90404.39704.5350
Raiffeisen Bank4.78554.90914.39104.5310
UniCredit4.79004.91004.39694.5763

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

VIDEO / Nadia Comăneci și-a descoperit un talent ascuns, în plină pandemie de coronavirus

O femeie care a născut la o clinică privată a fost diagnosticată cu COVID-19. Ea a mințit că nu a fost în zone cu risc, deși venea din Spania

Ronaldinho este izolat în închisoarea din Paraguay, din cauza coronavirusului

Medicul Virgil Musta, din spitalul timișorean cu cei mai mulți pacienți vindecaţi, ne dă 13 sfaturi esențiale în lupta cu coronavirusul
GSP.RO

Medicul Virgil Musta, din spitalul timișorean cu cei mai mulți pacienți vindecaţi, ne dă 13 sfaturi esențiale în lupta cu coronavirusul

Horoscop 1 aprilie 2020. Leii își pun singuri bețe în roate
HOROSCOP

Horoscop 1 aprilie 2020. Leii își pun singuri bețe în roate