Potrivit România TV, decizia ca judecătoarea Aspazia Cojocaru să fie păzită 24 de ore din 24 de polițiști a fost luată de procurorii care anchetează dosarul ameninţărilor pe care le-a primit magistratul înaintea deciziei privind referendumul.

Aspazia Cojocaru, judecătorul CCR despre care s-a spus că a întors armele în şedinţa Curţii şi l-a salvat pe Traian Băsescu de la demitere. Ea a declarat nimeni nu o poate determina să încalce legea, indiferent de gradul ameninţărilor, metodele folosite şi din partea cui vin.
 
 
 
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.