Echipa de baschet Sacramento Kings va juca săptămâna aceasta un meci în Mumbai, înainte de începerea sezonului în NBA, iar rapperul Drake s-a oferit să-i dea o mână de ajutor.

Artistul le-a împrumutat baschetbaliștilor ”Air Drake” pentru a zbura în India. Avionul este un Boeing 767 folosit anterior pentru transport de marfă, dar în care Drake a investit apoi 185 de milioane de dolari pentru a-l personaliza.

Din considerație pentru confortul jucătorilor, având în vedere timpul necesar pentru a realiza această călătorie istorică în India, the Kings a procurat o aeronavă suplimentară pentru jucători și câțiva membri ai stafului de antrenori


The Sacramento Kings

Avionul are un dormitor, două livinguri și canapele, iar pe el e scris ”Air Drake”, alături de logoul său personal, o bufniță.

Drake își împrumută avionul de 185 de milioane de dolari echipei Sacramento Kings pentru o călătorie în India. Îngrijorarea jucătorilor: nu este WiFi în ”Air Drake”

”Air Drake” este un fost avion de transport marfă Boeing 767

Mai mulți jucători de la Kings s-au arătat entuziasmați pentru faptul că vor zbura cu avionul lui Drake.

Totuși, Buddy Hield s-a arătat oarecum îngrijorat de faptul că nu există semnal WiFi în avion.

La rândul său, De’Aaron Fox a spus că va fi cel mai lung zbor din viața sa și are nevoie de ajutor să înțeleagă ce o să facă o zi întreagă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații