La acest eveniment producătorii şi importatorii de săpunuri bio vor aminti de vremurile când săpunul era produs în casă, cu ingrediente naturale, şi nu avea arome şi coloranţi artificiali, nocivi pentru piele.

Pe lista invitaţilor la eveniment figurează: Alma Rusu de la MioBi, care va povesti despre săpunurile Rampal Latour din Provence, ce asigură o tradiţie din 1828, Silvia Chindea de la Soap Mill, care va prezenta săpunurile produse în România cu rozmarin, cafea, lămâie, ienupar, fenicul, mentă, pin, Carmen Vasilescu de la Ashim, care va oferi date despre săpunurile terapeutice cu sare şi namol din Marea Moarta, dar şi lapte de capră şi pachuli, iar Olivia de la olivo.ro va povesti despre săpunurile din Grecia cu ulei de măsline, levanţică, muşeţel, lămâie şi miere.

Fiecare povestitor va aduce cu sine săpunurile sale naturale din diverse plante şi ingrediente naturale, având proprietăţi medicale şi cosmetice.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.