În mai multe zone din București, străzile au fost inundate, iar traficul rutier a fost dat peste cap. Mașinile s-au deplasat cu mare dificultate, iar apa a ajuns până la nivelul refugiilor de tramvai. Nici pietonii nu au avut o viață mai ușoară, pentru că apa a inundat și trotuarele, iar mulți dintre ei au fost nevoiți să o ia pe partea carosabilă, printre mașini, pentru a evita bălțile formate.

Pe rețelele de socializare au început, joi după-amiază, să circule mai multe fotografii și înregistrări cu efectele ploii în Capitală.

Colentina

Pipera


CITEȘTE ȘI: 

REPORTAJ | Cum este să trăiești într-o țară care nu are Armată. Islanda și-a trimis doar un reprezentat la grupul de luptă NATO din Lituania (VIDEO)

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.