Poliția orașului Baia de Aramă a fost sesizată telefonic în această dimineață de un bărbat cu privire la faptul că într-un utilaj folosit pentru activități de deszăpezire „au fost identificate mai multe cartușe și un încărcător destinat armelor de foc”, a transmis IPJ Mehedinți.

Încărcătorul a fost găsit ascuns în locul în care este amplasată bateria utilajului.

La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Baia de Aramă și ai Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase care, în urma verificărilor efectuate, au stabilit că într-un tractor articulat forestier a fost identificat un încărcător de armă de foc în care se aflau 4 cartușe cu glonț.

Se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de nerespectarea regimului armelor și munițiilor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.