Mai exact, au înfăşurat în jurul bancomatului un cablu metalic, prins de o maşină, şi apoi au demarat în trombă. În mai puţin de două secunde, bancomatul s-a desprins şi a fost scos din clădire.

Modul de operare al hoţilor a fost atât de bine pus la punct, încât, până la sosirea agenţilor de bază, ei erau deja dispăruţi.

Toţi cei patru indivizi sunt acum căutaţi de poliţişti, iar reprezentanţii băncii au fost amendaţi, deoarece bancomatul nu era incastrat în podea, aşa cum prevede legea.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.