LG G Flex este dotat cu un ecran OLED masiv de 6 inci, dar are o rezoluţie dezamăgitoare de 1280 x 720 pixeli. De asemenea, spre deosebire de alte telefoane de top, ecranul noului G Flex nu este acoperit cu sticlă, ci cu plastic.

În rest, noul LG G Flex prezintă caracteristicile unui smartphone de top: procesor Qualcomm Snapdragon 800, 2 GB RAM, spaţiu de stocare de 32 GB, extensibil cu ajutorul unui card micro SD, baterie cu o capacitate de 3500 mAh şi o cameră foto cu senzor de 13 MP. În plus noul terminal se remarcă datorită greutăţii de 177 de grame, destul de mică pentru un telefon cu ecran de 6 inci.
Momentan, nolul telefon va fi disponibil numai în Coreea de Sud.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.