Din primele informații, de vină ar fi șoferul unei mașini care a tăiat calea autobuzului, pe o stradă în zona Luncă.

Pentru a evita coliziunea, șoferul autobuzului a tras de volan, a trecut peste liniile de tramvai, a ajuns pe trotuar, a evitat la limită să se izbească de un stâlp și s-a oprit la câțiva centimetri de un bloc.

În urma accidentului, mai multe persoane aflate în autobuz au fost rănite.

Victimele au fost preluate de echipajele medicale și transportate la spital, iar polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili împrejurările în care s-a produs accidentul.

„Poliția Municipiului Reșița a fost sesizată prin SNUAU 112 cu privire la faptul că pe bd. Revoluția din Decembrie s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un autobuz și un autoturism. Au fost transportate la spital cinci persoane. În acest moment se efectuează cercetarea la fața locului pentru a se stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul“, a transmis IPJ Caraș-Severin.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.