O adolescentă în vârstă de 16 ani, însărcinată în luna a cincea, a avortat, joi, în parcarea Unităţii de Primire a Urgenţelor de la Spitalul Judeţean Suceava.
Fata din localitatea Şcheia a fost adusă la spital cu o ambulanţă întrucât acuza dureri abdominale, fără a avea sângerări, conform Mediafax.
Ea a fost consultată de un medic de la UPU şi urma să fie consultată şi de un medic pediatru.
O asistentă medicală a dus-o pe pacientă la triajul pediatrie pentru consultaţie, dar în momentul respectiv medicul consulta un alt copil. Adolescenta nu a mai aşteptat, a ieşit din triaj şi a mers în parcarea de lângă UPU în căutarea unei toalete.
Fata a avortat în parcarea spitalului, s-a speriat, s-a întors în triaj şi a spus personalului medical ce a păţit şi că sângerează, iar o asistentă şi o infirmieră au mers în parcare, au văzut fătul avortat, apoi au sunat la 112 pentru a anunţa ce s-a întâmplat. Ulterior, la faţa locului a ajuns un echipaj de poliţie.
 
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.