Femeia în vârstă de 54 de ani era angajată ca infirmieră la Spitalul de Urgență Vaslui și este a șaptea victimă a coronavirusului în județul Vaslui. Femeia lucra în secția ORL a unității medicale și fusese infectată de către o colegă de la Pneumologie. Infirmiera avea și alte comorbidități, potrivit vremeanoua.

În ultimele două săptămâni, 18 cadre medicale au fost internate la spitalul din Bârlad după ce au fost depistate cu virusul SARS-CoV2. Pneumologie, ORL, Cardiologie și UPU sunt secțiile unde o parte din personal s-a infectat cu  coronavirus.

5 cadre medicale au murit în România de la începutul epidemiei de COVID- 19 şi peste 1.000 sunt infectate

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.