Deodată, cerul s-a înnegrit, iar fulgerele au început să brăzdeze văzduhul, apoi ploaia a căzut ca din găleată.In doar cîteva minute, mai multe străzi au fost inundate, iar cîţiva copaci şi doi stîlpi au fost rupţi de vijelie şi proiectaţi pe firele de curent sau pe maşini.
În apropierea stadionului UTA, un copac a căzut peste o dubiţă. Norocul proprietarului a fost că pomul s-a oprit mai mult în firele de telefonie. Pompierii au mai intervenit şi pentru a evacua apa din mai multe locuinţe, iar intervenţiile s-au încheiat de-abia luni dimineaţa. De asemenea, avarii, mai ales la reţeaua de alimentare cu energie electrică, au fost înregistrate şi în localităţi de pe Valea Mureşului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.