Primatul liberal de Baia Mare, Cătălin Cherecheş le-a trimis cetăţenilor din urbea pe care o păstoreşte prin care îi informează că e dezamăgit de propunerile USL pentru Maramureş, că nu le susţine şi mai ales că este gata să vină cu propriile sale propuneri pentru alegerile din 9 decembrie, informează pesurse.ro
– VEZI MAI JOS SCRISOAREA- Primarului Cătălin Cherecheş:
Dragi băimăreni,
Alegerile parlamentare care vor avea loc în data de 9 decembrie 2012 reprezintă un moment important în viaţa comunităţii băimărene, dar şi a celei maramureşene. Mi-am dorit şi am militat în cadrul Uniunii Social Liberale pentru o echipă de parlamentari, oameni competenţi şi coerenţi, credibili, corecţi şi capabili să reprezinte comunitatea noastră în Parlamentul României.
Am speranţa ca până la depunerea listelor de candidaţi pentru aceste alegeri şi nominalizarea celor care vor intra în această competiţie electorală, liderii USL să aibă inspiraţia de a alege, din multitudinea de propuneri, pe cei care merită să ajungă în aceste poziţii vitale, dar care vor putea şi să ne reprezinte cu onoare.
Ca primar al Municipiului Baia Mare, ca om care a primit încrederea cetăţenilor cu majoritate de voturi, dar şi cu cel mai mare procent de prezenţă la alegerile locale din ultimii 20 de ani, nu îmi permit să vin în faţa dumneavoastră şi să garantez pentru nişte indivizi care nu au făcut nimic pentru comunitatea noastră. A venit momentul să ieşim în faţa cetăţenilor cu alţi candidaţi, hotărâţi, oneşti şi determinaţi să reprezinte comunitatea noastră, nevoile oamenilor, în echipă cu mine.
Dacă liderii USL vor alege să gireze nominalizările venite din zone obscure, mă voi vedea nevoit să vin în faţa dumneavoastră cu propunerile mele pentru colegiile din Baia Mare, pentru Senatul României şi Camera Deputaţilor.
Din dorinţa de a reprezenta în continuare garanţia corectitudinii în administraţia publică, dar şi a dezvoltării comunităţii noastre, îmi rezerv dreptul de a mă manifesta liber în relaţia cu băimărenii şi de a susţine oameni şi nu partide. Dacă cei care conduc acum Uniunea Social Liberală nu vor înţelege că este nevoie mai mult ca niciodată de oameni capabili, vom realiza o platformă politică nouă la nivel de Baia Mare pentru a arăta oamenilor că se poate şi altfel.
Lăsând deoparte gustul amar provocat de interesele politice ale unora, care stau în calea nevoilor şi intereselor comunităţii noastre, vă recunosc asta cu sinceritate că în toată această situaţie văd oportunitatea de a genera o echipă nouă la nivel politic în Maramureş. Am încrederea şi convingerea că îmi veţi fi din nou alături, din dorinţa de a face alegerea corectă pentru interesele oraşului nostru.
Cătălin Cherecheş
Primarul Municipiului Baia Mare

Urmărește-ne pe Google News
Cine este soția lui Dan Petrescu, are 46 de ani și arată superb. Adriana postează mereu imagini din sala de forță
GSP.RO
Cine este soția lui Dan Petrescu, are 46 de ani și arată superb. Adriana postează mereu imagini din sala de forță
PRINSĂ în pădure cu AMANTUL! O celebră PREZENTATOARE de la noi și-a spulberat căsnicia și...
Playtech.ro
PRINSĂ în pădure cu AMANTUL! O celebră PREZENTATOARE de la noi și-a spulberat căsnicia și...
Momentul în care două blindate ale armatei ruse explodează la distanţă de 7 secunde. Ambele au comis fix aceeaşi greşeală
Observatornews.ro
Momentul în care două blindate ale armatei ruse explodează la distanţă de 7 secunde. Ambele au comis fix aceeaşi greşeală
Horoscop 17 mai 2022. Vărsătorii au suficiente informații pentru a lua cele mai bune decizii, dar cu un pic de considerație
HOROSCOP
Horoscop 17 mai 2022. Vărsătorii au suficiente informații pentru a lua cele mai bune decizii, dar cu un pic de considerație
Floyd Mayweather, dezvăluiri fără rețineri: „Nu fac sex pe gratis! Fie o plătesc eu, fie mă plătește ea pe mine!”
Știrileprotv.ro
Floyd Mayweather, dezvăluiri fără rețineri: „Nu fac sex pe gratis! Fie o plătesc eu, fie mă plătește ea pe mine!”
Ucraineanul devenit inamicul nr. 1! Ce a făcut cu 3 rusoaice aflate în grija sa în Ucraina: "S-a ocupat personal"
Orangesport.ro
Ucraineanul devenit inamicul nr. 1! Ce a făcut cu 3 rusoaice aflate în grija sa în Ucraina: "S-a ocupat personal"
Deea Codrea: „Sustenabilitatea vine atunci când te cunoști“
PUBLICITATE
Deea Codrea: „Sustenabilitatea vine atunci când te cunoști“