3971-138750-marian.jpgMarian Tutilescu, şeful Poliţiei Capitalei, a fost schimbat din funcţie, el urmând să preia, conform unor surse de la “Interne”, conducerea Direcţiei de Permise Auto.

Ofiţerul spunea aseară că nu a fost anunţat oficial de decizie. Aceleaşi surse susţin că scaunul lui Tutilescu se clătina încă din februarie, în urma scandalului de la un mall bucureştean, când membri ai clanului Preda s-au bătut cu agenţii de pază de la BGS. Modul defectuos în care Gigi Becali a fost săltat din casă l-ar fi făcut pe şeful Poliţiei Române, Petre Tobă, să ceară ministrului de interne demiterea lui Tutilescu.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.