Băiatul, în vârstă de 20 de ani, are probleme psihice şi se află internat într-un cămin din Beclean, la Centrul de Recuperare Neuropsihiatrica. În urmă cu două săptămâni, el a fost găsit căzut în curte şi a fost dus la Urgenţe. Medicul de aici l-a trimis însă acasă, pe motiv că e weekend şi nu îi poate face radiografie.
După două zile, când şi-a făcut radiografia, medicul a admis că are gractură de col femural, dar nici acum nu l-a considerat o urgenţă. În schimb, l-a trimis la medicul de familie, care i-a prescris vitamine.
După ce cazul a ajuns la Ministerul Muncii, care a dechis o anchetă, tânărul a fost dus la spital şi consultat de un medic de specialitate. El urmează să fie operat.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.