Povești despre jafurile comise de trupele trimise de Moscova în Ucraina au mai apărut. De la cosmetice, tricouri de calitate și adidași de firmă, la televizoare și chiar vase de toaletă, toate au dispărut din casele de pe teritoriul țării atacate.

O tânără din Mariupol care a rămas fără telefonul mobil a avut un șoc. Aparatul furat din Mariupol a apărut în Cecenia. O fată din Groznîi s-a filmat pe ea și pe prietena ei, apoi a trimis un mesaj vocal adevăratului proprietar, mulțumindu-i „pentru cadou”.

În plus, fotografiile făcute cu telefonul furat în Cecenia au fost încărcate automat în contul de ICloud. „I-am văzut pe «eliberatorii» noștri sau rudele acestora”, a spus Ekaterina.

Serviciul ICloud permite stocarea datelor de pe servere aflate la distanță, de unde pot fi accesate de cel care a creat contul, folosind user și parolă.

Potrivit imaginilor, familia fetiței cecene nu trăiește în sărăcie, a constatat portalul MRPL City, care a prezentat, inițial, povestea.

Urmărește pe Libertatea LIVETEXT cu cele mai noi informații despre războiul din Ucraina

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.