Biletul câștigător a costat 4.413 lei și a inclus 630 de variante. Acesta a fost cumpărat dintr-o agenție din Galați, conform Loteriei Române. Potrivit sursei citate, biletul norocos a fost completat în fiecare dintre cele trei zone cu câte 10 numere și o variantă la Noroc.

În afară de premiul oferit la 6 din 49, gălățeanul a mai câștigat și alte premii la categoriile II, III și IV. Mai exact, biletul i-a mai adus 24 de câștiguri la categoria a II-a, 90 la categoria a III-a și 80 la categoria a IV-a.

Valoarea totală a câștigului obținut cu acest bilet se ridică la 47.907.105,64 lei.

Premiul câștigat de norocosul din Galați este al treilea ca valoare din istorie. Amintim că la 6 din 49  au fost extrase joi, 14 noiembrie, următoarele numere: 11, 21, 18, 30, 10, 24.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (16)
Avatar comentarii

Alexian2015 15.11.2024, 05:49

Păi și care a fost trucul de fapt ca vrem și noi ?

Avatar comentarii

boierasul. 15.11.2024, 09:48

Poate ne explica Libertatea și trucul loteriei de a ajunge la un asemenea report))))) m-am uitat acum la extragerile din urmă..... sunt câteva extrageri bune cu numere consecutive gen: 11,12,13,14 sau 4,6,7,8 )))) totul este posibil când ai variantele jucate în calculator))) mai rămâne doar extragerea aranjată)) personal am încredere ZERO în toate loteriile.

Avatar comentarii

ankadumitriu 15.11.2024, 10:24

astia sunt banii pentru campania electorala a celor de la PSD

Vezi toate comentariile (16)
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.