Repatrierea pe calea aerului i-a costat pe cei din familia Sadoveanu în jur de 30.000 de dolari.

Trupul neînsuflețit al lui Aly Sadoveanu a fost dus la casa acestuia din Chitila, județul Ilfov. Încă de duminică, la domiciliul lui Sadoveanu erau deja prezente mai multe persoane și lăutari cunoscuți.

Poliția e în alertă fiindcă se așteaptă la o înmormântare asemănătoare cu cea a lui Emi Pian.

La priveghiul lui Emi Pian, mort anul trecut după un conflict iscat după o partidă de barbut, rudele și prietenii acestuia au ignorat regulile impuse de pandemie, iar conducerea Poliției Române a ajuns să negocieze cu interlopii detaliile înmormântării.

Potrivit unui comunicat al Poliţiei din Anaheim, Florin Răducanu, cel care l-a împuşcat pe Aly Sadoveanu, a fugit de la locul crimei la volanul unui Chrysler Voyager. Oamenii legii au găsit maşina, dar nu și pe criminal. Despre acesta au existat date că a fugit în Mexic. El a fost dat în urmărire de autoritățile americane, dar nu a fost localizat și nu există alte informații despre el, în acest moment.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.