Accidentul a avut loc în jurul orei 19:30 pe DN 11, în localitatea Breţcu. „Din primele informaţii, şoferul unui autocamion a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare şi a intrat în coliziune cu un imobil. (…) Din nefericire, conducătorul autovehiculului implicat în accident a decedat”, au precizat reprezentanţii IJP Covasna.

Potrivit poliţiei, circulaţia rutieră este blocată în zonă pe ambele sensuri de mers. Se estimează reluarea normală a circulației în 60 de minute, precizează Centrul Infotrafic.

Un autocamion a intrat în scara unui bloc din localitatea Breţcu. Circulaţia, blocată pe DN 11
Foto: Centrul Infotrafic
Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (2)
Avatar comentarii

nicoleta1 23.07.2023, 01:48

Pacat -Dumnezeu sa- odihneasca in pace

Avatar comentarii

Ana.m. 31.12.2023, 12:57

Doamne ferește, să se odihnească în pace

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.