Cei doi români au negat acuzaţiile, dar au fost găsiţi vinovaţi în urma procesului.
„Viaţa tinerei nevinovate care căuta un loc de muncă a fost ruinată, dar sper că se va simţi un pic mai bine ştiind că cei care au abuzat-o sunt după gratii acum”, a declarat Richard Hart, ofiţerul care a investigat cazul, potrivit Mediafax.
Planul a fost pus în aplicare într-un sat din România, în 2013, când Andreea Ciubotariu, în vârstă de 26 de ani, care locuieşte la Harrow, a abordat victima propunându-i să vină la Londra să lucreze ca bonă
Victima a sosit la Queensbury, în Harrow, imediat după Crăciun, în 2013, unde l-a cunoscut pe Marius Ciubotariu, în vârstă de 31 de ani. Însă, în loc să o ia acasă ca bonă, acesta a dus-o la un hotel şi a violat-o. El a luat-o acasă a doua zi, iar în următoarele zile a violat-o în mod repetat. I-a spus că urmează să lucreze ca prostituată, lăsându-i telefonul, dar spunându-i că lucrează la poliţie, astfel încât n-o va ajuta nimeni dacă va vorbi.
 
Operaţiunea cuplului a fost dejucată după ce tânăra a contactat prieteni ai unchiului ei şi a reuşit să fugă de la familia Cuibotariu. Ea a fost încurajată să se adreseze poliţiei, iar cuplul a fost arestat la sfârşitul lui ianuarie 2014.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.