Anthony Aliano a povestit întreaga întâmplare pe contul său de Facebook. „Astăzi (vineri – n.red), în timp ce mergeam spre serviciu, un român cred (aşa părea după limbajul vulgar) îmi traversează strada cu un câine mare care îl trăgea înainte cu viteză, iar el, nereuşind să se sincronizeze cu trecerea mea, îmi trage un şut puternic în maşină”, a notat italianul.
Acesta a continuat: „Morala fabulei: am coborât din maşină şi i-am aplicat doi pumni de calitate superioară. Şi i-am spus: când am fost eu în România cu serviciul (timp de şase luni), m-au tratat rău, deşi am fost respectuos. Noi, în Italia, vă permitem să staţi pe străzi, să furaţi, să comiteţi violuri, infracţiuni, să prostituaţi minori. . Dar istoria se va schimba !!! (…) PS. Acum, să spuneţi că sunt eu rasist!”.

Italianul de profesie avocat nu s-a oprit aici şi a mai scris la comentarii: „L-am lovit cu atâta satisfacţie! Şi nu îmi este ruşine. Să fie un exemplu şi pentru alţi politicieni! Iar laşul a luat-o la fugă”.
Sursă: gandul.info

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.