16 Apr. 2018 14:07

Alegeri FRF 2018. Am aflat cine cu cine votează. Care e pronosticul asupra scorului de miercuri în meciul Burleanu vs Lupescu

Distribuie

Alegeri FRF 2018. Am aflat cine cu cine votează. Care e pronosticul asupra scorului de miercuri în meciul Burleanu vs Lupescu. LIVEBLOG Alegerile pentru șefia FRF 2018. Miercuri, 18 aprilie, ziua Z! Toate detaliile

Cum AJF-urile sunt importante, pentru că dau 'direcția', iată o estimare a votului celor de la Asociațiile de Fotbal Județene din țară.

Conform calculelor Libertatea, 267 de cluburi ar avea drept de vot, deși surse federale vorbesc de 257 de entități.

Există unele AJF-uri unde alegerile pentru șefie au fost contestate, așadar, noii președinți s-ar putea trezi că nu pot vota (vezi cazul Tulcea).

Influențele politice vor lucra. Se spune, de exemplu, că Buzăul, județ unde ștab e Gabi Bodescu, secretar general adjunct al actualei administrații, va vota cu Lupescu! În acest context, se spune că votul ar încline fără echivoc către cel poreclit 'Kaiserul'.

Pe de altă parte, luând pulsul tuturor celor cu drept de vot, rezultatul nostru e pe muchie de cuțit: 122 – Burleanu, 116 – Lupescu, 29 Pușcaș. În aceste condiții am avea turul II. Situație în care Pușcaș va ceda voturile lui Lupescu.

Ce va fi, vom vedea miercuri.

Pentru a câștiga din primul tur, unul dintre cei patru candidați (Răzvan Burleanu, Ionuț Lupescu, Marcel Pușcaș sau Ilie Drăgan) ar trebui să obțină jumătate plus unu din voturi (128 în varianta cu 257 de cluburi, 134 – în cea cu 267).

AJF (42)
Scor aproximativ: Burleanu – 23/ Lupescu – 16/ Pușcaș – 3

Argeș
Bacău
Bihor
Bistrița-Năsăud
Botoșani
Brăila
Brașov
București
Buzău
Călărași
Caraș-Severin
Cluj
Constanța
Covasna
Dâmbovița
Dolj
Galați
Giurgiu
Gorj
Harghita
Ialomița
Iași
Ilfov
Maramureș
Mehedinți
Mureș
Neamț
Olt
Prahova
Sălaj
Satu Mare
Sibiu
Teleorman
Timiș
Tulcea
Vâlcea
Vaslui
Arad
Hunedoara
Suceava
Alba
Vrancea

LIGA 1 (14)
Scor aproximativ: Burleanu – 5/ Lupescu – 8/ Pușcaș – 1

Club Sportiv U Craiova SA (DJ)ACS Poli Timişoara (TM)

AFC Botoşani (BT)

CS Gaz Metan Mediaş (SB)

ACSM Politehnica Iaşi (IS)

SC FC Viitorul Constanţa SA (CT)

AFC Astra (GR)

SC Dinamo 1948 București (B)

ASC Juventus București (B)

FC CFR 1907 Cluj SA (CJ)

SC Fotbal Club FCSB SA (B)

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV)

CS Concordia Chiajna (IF)

SC FC Voluntari SA (IF)

Situația pe județe, calcul aproximativ
Burleanu – Lupescu – Pușcaș
Scor:

Argeș: 0-7-1
Bacău: 0-4-0
Bihor: 1-1-2
Bistrița-Năsăud: 3-0-0
Botoșani: 0-2-0
Brăila: 3-0-0
Brașov: 4-2-0
București: 2-8-3
Buzău: 8-2-0
Călărași: 4-0-0
Caraș-Severin: 1-3-0
Cluj: 6-2-2
Constanța: 0-5-0
Covasna: 2-0-0
Dâmbovița: 4-1-0
Dolj: 7-3-2
Galați: 4-1-1
Giurgiu: 0-1-0
Gorj: 0-1-2
Harghita: 7-0-0
Ialomița: 1-1-0
Iași: 1-4-0
Ilfov: 0-7-0
Maramureș: 0-6-0
Mehedinți: 2-1-0
Mureș: 7-1-0
Neamț: 2-3-0
Olt: 2-0-0
Prahova: 1-2-0
Sălaj: 0-0-1
Satu Mare: 0-1-2
Sibiu: 2-2-0
Teleorman: 0-5-0
Timiș: 4-8-0
Tulcea: 1-0-0
Vâlcea: 4-0-0
Vaslui: 1-1-1
Arad: 3-2-1
Hunedoara: 2-3-0
Suceava: 2-3-0
Alba: 5-0-0
Vrancea: 0-2-0

LIGA 2 (18)

CS Luceafărul Oradea (BH)

CS Mioveni (AG)

AFC UTA Arad (AR)

ACS FC Academica Clinceni (IF)

CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (GJ)

FC Metaloglobus Bucureşti (B)

ACS Foresta Suceava (SV)

ACS Dacia Unirea Brăila (BR)

CS Ştiinţa Miroslava (IS)

Fotbal Club Argeş (AG)

CS Sportul Snagov SA (IF)

AFC Ripensia Timișoara (TM)

ACS ASU Politehnica Timișoara (TM)

AFC Chindia Târgovişte (TG)

CS Afumaţi (IF)

CS Baloteşti (IF)

AFC Dunărea 2005 Călăraşi (CL)

AFC Hermannstadt (SB)

LIGA 3 (59)

CSM Roman (NT)

CS Aerostar Bacău (BC)

AFC Odorheiu Secuiesc (HR)

ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)

CSM Paşcani (IS)

ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)

ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)

CS Sporting Lieşti (GL)

CSM Bucovina Rădăuţi (SV)

CSM Focşani 2007 (VN)

AFC Hărman (BV)

ACS Suporter Club Oţelul Galaţi (GL)

AFC Progresul 1944 Spartac (B)

ACS Sportul Chișcani (BR)

ASSCS Farul Constanţa (CT)

AS FC Agricola Borcea (CL)

AFC Metalul Buzău (BZ)

CSA Axiopolis Sport Cernavodă (CT)

ACS Înainte Modelu (CL)

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)

ACSM Olteniţa (CL)

CSM Râmnicu Sărat (BZ)

AFC Unirea 04 Slobozia (IL)

ACS Victoria Traian (BR)

CS Atletic Bradu (AG)

ACSF Voinţa Turnu Măgurele (TR)

AFCM Alexandria (TR)

ACS Viitorul Domneşti (IF)

SC Popeşti-Leordeni (IF)

ACS Petrolul 52 (PH)

CS Sporting Roşiori 2008 (TR)

CSM Flacăra Moreni (DB)

AS FC Aninoasa (DB)

CS Tunari (IF)

CS Şoimii Lipova (AR)

CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)

CSM Lugoj (TM)

CS Millenium Giarmata (TM)

CNS Cetate Deva (HD)

CS Naţional Sebiş (AR)

CS Internaţional Băleşti (GJ)

CSM Școlar Reșita (CS)

ACSO Filiaşi (DJ)

ACS Ghiroda (TM)

CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)

ACS Şirineasa (VL)

AFC Unirea Tăşnad (SM)

CS Iernut (MS)

AFC Metalurgistul Cugir 1939 (AB)

CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca (CJ)

AFC Unirea 1924 Alba Iulia (AB)

ACS Performanţa Ighiu (AB)

ACS Fotbal Comuna Recea (MM)

ACS FC Avrig (SB)

CSM Avântul Reghin (MS)

ACS Industria Galda (AB)

AS FC Universitatea Cluj (CJ)

FC Unirea Dej (CJ)

U19 și U17 (70)

LPS Piatra Neamţ (NT)

LPS Suceava (SV)

LPS Roman (NT)

LPS Iași (IS)

LPS Vaslui (VS)

CS Sporting Juniorul Vaslui (VS)

LPS Bacău (BC)

LPS Galați (GL)

LPS Focșani (VN)

ASC Municipal Dunărea Galați (GL)

LPS Iolanda Balas Soter Buzău (BZ)

ACS Regal Sport Club Ferdinand I (B)

AFC Rapid București (B)

Liceul Tehnologic Sf. Pantelimon (B)

ACS Performer Constanța (CT)

Academia de Fotbal Farul Constanța (CT)

CSA Steaua Bucureşti (B)

ACS Sport Team Bucureşti (B)

ACS Victoria 2010 Bucureşti (B)

ACSM Dunărea Giurgiu (GR)

ACS Pro Team (B)

Grupul Şcolar Agricol Nucet (D)

CSȘ Alexandria (TR)

CS Hidro Râmnicu Vâlcea (VL)

LPS Târgu Jiu (GJ)

CS CN Gib Mihăescu Drăgăşani (VL)

LPS Slatina (OT)

CSȘ Slatina (OT)

SCM Râmnicu Vâlcea (VL)

CSJ Ştiinţa U Craiova (DJ)

CSȘ Craiova (DJ)

CS Academia de Fotbal Gică Popescu (DJ)

ACS CFR Romgaz Craiova (DJ)

CS Dinamyk Craiova (DJ)

CSȘ Drobeta Turnu Severin (MH)

CSȘ Caransebeș (CS)

ACS Luceafărul Drobeta Turnu Severin (MH)

CSȘ Lugoj (TM)

LPS BANATUL Timişoara (TM)

CSM Dacia Orăștie 2010 (HD)

CS CFR Simeria (HD)

LPS Bihorul Oradea (BH)

LPS Sebeş (AB)

ACS Sticla Arieșul Turda (CJ)

ACS FC Ardealul Cluj (CJ)

LPS Satu Mare (SM)

LPS Cluj-Napoca (CJ)

ACS Atletic Zalău (SJ)

CSȘ 2 Baia Mare (MM)

FC Viitorul Mihai Georgescu (CJ)

LPS Bistriţa (BN)

AFC Gloria Junior (BN)

ACS Fotbal Club Kiss 2015 (MM)

ACS Electrica Baia Mare (MM)

LPS Târgu Mureș (MS)

Liceul Tehnologic Lucian Blaga Reghin (MS)

CSȘ Șoimii Sibiu (SB)

AS FC Interstar Sibiu (SB)

ACS Steagu Roşu Braşov (BV)

CSȘ Braşovia Braşov (BV)

FCM Târgovişte SA (DB)

CSM Ploieşti (PH)

CSȘ Târgovişte (DB)

ACS Petrosport Ploiesti (PH)

Asociaţia CS Colţea 1920 Braşov (BV)

LPS Viitorul Pitesti (AG)

ACS Viitorul Argeş Alexandru Duminică (AG)

CN Dinicu Golescu (AG)

FC Star Sport (AG)

Liceul Regina Maria CSȘ Dorohoi (BT)

Futsal (30)

Informatica Timișoara (TM)

Spicom Sfântu Gheorghe (CV)

Muncitorul Reșița (CS)

Imperial Wet Miercurea Ciuc (HR)

Futsal Klub Odorheiu Secuiesc (HR)

Autobergamo Deva (HD)

CS United Galaţi (GL)

CityUs Târgu Mureș (MS)

Bukovina Vicov (SV)

Dinamo Leonardo Oradea (BH)

AS Inter Gheorgheni (HR)

Fortius 2014 Buzău (BZ)

West Deva (HD)

Pro-Tineret Sighișoara (MS)

Futsal Ceahlaul Piatra Neamț (NT)

CFF Clujana Cluj-Napoca (CJ)

Luceafărul Buzău (BZ)

Kereszthegy Remetea (HR)

CN Nicu Gane Fălticeni (SV)

Internazionale Traian Vaslui (VS)

Fotbal Club Buzău (BZ)

Viitorul Vernești (BZ)

Olimpia Râmnicu Sărat (BZ)

Viitorul 2010 Buzău (BZ)

Blue Angel Cristian (BV)

Șoimii Șimand (AR)

Viitorul Știința Craiova (DJ)

CS Universitar Pitești  (AG)

Metropolitan Ișalnița (DJ)

Liceul Tehnologic Auto Craiova (DJ)

Feminin (33)

ACS Activ Slobozia (IL)

CS Alpan Târgoviște (DB)

ACS Academic Craiova (DJ)

Juniorul Satu Mare (SM)

OLIMPIA 1 U.T. CLUJ (CJ)

Asociația 'Fotbal Club Fair-Play' (B)

Heniu Prundu Bârgăului (BN)

CFR 1933 Timișoara (TM)

Universitatea Alexandria (TR)

Vasas Femina Odorhei (HR)

Clubul Sportiv Real Craiova (DJ)

Fortuna Becicherecu Mic (TM)

Măgura 2012 Bacău (BC)

Selena SN Constanța (CT)

Onix Râmnicu Sărat (BZ)

Armonia Dolhești (IS)

CS Navobi Iași (IS)

ACS Viitorul Reghin (MS)

Universitatea Galați (GL)

SPORTING Lugaș (BH)

Ladies Târgu Mureș (MS)

Piros Security (AR)

Independența Baia Mare (MM)

Olimpic Star Cluj (CJ)

Dream Team București (B)

Vulpițele Galbene Roman (NT)

Progresul București (B)

CF Onești (BC)

CFF OLTENIA (DJ)

Atletic Drobeta (MH)

Juventus Timișoara (TM)

Venus Maramureș (MM)

Banat Girls (CS)

Fotbal pe plajă (1)

ACS VK Soccer București (B)

Loading...
Comentarii