Ana recunoaște că nu i-a fost deloc ușor, pentru că, încă de mică, talentul ei a fost desconsiderat, lumea considerând că aparițiile nu-s decât meritul tatălui său, Mircea Baniciu.

„Acum încerc să-mi permit luxul de a nu mă mai interesa ce spune lumea. Eu nu i-am moștenit doar numele tatălui meu, am moștenit și un talent de la el. Mama a fost de fapt cea care a văzut talentul în mine și ea și-a dorit să fac asta. Tatăl meu nici nu și-a dorit să fiu în industria asta, eu mi-am dorit foarte mult”, mărturisește Ana Baniciu în cadrul emisiunii „Refresh by Oana Turcu”, difuzată duminică de la ora 15:45 la Antena Stars.

Cântăreața dezvăluie faptul că a trecut printr-o perioadă cu multe căutări care a culminat cu participarea la „Asia Express”, show-ul difuzat de Antena 1, pe care ea și buna ei prietenă Raluka l-au și câștigat.

Ana Baniciu, mărturisire surprinzătoare: "Tatăl meu nici nu și-a dorit să fiu în industria asta"
„A fost o perioadă în care am căutat niște răspunsuri, m-am căutat pe mine și am fost cumva mai aproape de univers. M-am maturizat și am vrut să aflu mai mult ce se întâmplă. Iar Asia Express a pus punct acestei căutări pentru că am trăit atât de multe lucruri și atât de puternice emoțional vorbind, traiectoria pe care noi am avut-o acolo, că eram cumva ultimele și am terminat primele. Mi-am dat seama că sunt foarte puternică. Înainte nu prea aveam încredere în mine”, povestește Ana Baniciu.

Citește și: Previziuni Urania pentru perioada 13 – 19 octombrie 2018. Scorpionul și Vărsătorul fac „jocurile astrale”

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.