„Până la 21 de ani am făcut pian. Am intrat la Conservator. Nu aveam altă opțiune, studiind pian toată viața. Toți din jurul meu visau să ajung pianist concertist.

Am realizat încă din anul I că dacă nu ești genial, trebuie să te faci profesor. Și atunci mă gândeam să dau la ASE, dar mă speria ideea, pentru că eu nu aveam nicio legătură cu matematica, cu economia și mi-am amintit că-mi place muzica ușoară și că pot să scriu.

Detalii neștiute din viața lui Randi. Ce studii are, de fapt, artistul. „Nu aveam altă opțiune”

Din anul 2 am început să lucrez cu Moga. Mie îmi plăcea să creez reclame, dar până la urmă am rămas pe latura asta cu Morandi”, a spus Randi într-un podcast, pe YouTube.

„Am fost bun la școală și apoi am fost decent, pentru că mama era la etajul de sub mine și nu aveam cum să chiulesc, să nu învăț și să chiulesc.

Eram la «pușcărie», nu la școală. Am avut 12 absențe în 4 ani, deci cam ca la «pușcărie». Mă mândresc cu pușcăria mea. Și pe alea le aveam atunci când eram bolnav”, a continuat el.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.