Încasările obţinute în urma concertului vor fi donate pentru copiii născuţi în zona afectată de dezastrul nuclear, care au nevoie de intervenţii chirurgicale. Până în prezent, artista a plătit intervenţiile chirurgicale necesare pentru 50 de copii bolnavi de leucemie sau care s-au născut cu malformaţii cardiace provocate de radiaţii, din Ucraina, Rusia şi Belarus.

„Pot să simt durerea copiilor şi mereu mi-am dorit ca prin muzica mea să-i ajut pe copii”, a declarat ea într-o conferinţă de presă.

Oksana Grigorieva (39 de ani) şi Mel Gibson (54 de ani) s-au despărţit luna aceasta după o relaţie de trei ani. Conform cântăreţei, cei doi îşi vor creşte împreună fiica, pe nume Lucia (5 luni), cel de-al optulea copil al lui Mel Gibson.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.