Valentina este campioana la jocul „Angry Birds”, de care sunt obsedate vedete din intreaga lume, de la Paris Hilton la Matt Damon sau Leonardo DiCaprio.
Valentina a inceput sa joace „Angry Birds” in urma cu cateva luni de zile, iar pana acum a terminat toate nivelele jocului.
„Fiul meu, in varsta de 8 ani, m-a provocat sa joc Angry Birds si pot spune ca acest joc a devenit obsesia mea. De fiecare data cand am putin timp liber, iau telefonul si nu ma las pana cand nu reusesc sa termin un nivel”, declara Valentina Ionescu.
„Lumea crede ca daca esti artist de muzica populara, trebuie sa ai un stil de viata batranicios. Eu sunt o femeie moderna si noncoformista, care incearca sa tina cu tot ceea ce este nou si modern. Cand au aparut pentru prima data telefoanele touch-screen m-am chinuit o zi intreaga pana am scris un sms corect, insa am invatat”, declara Valentina Ionescu.
Valentina Ionescu isi propune sa reinventeze folclorul romanesc, iar in acest sens s-a deplasat la Oslo, Norvegia, pentru a lucra cu DJ Mike Tomas. Acesta a produs si a remixat piese pentru Black Eyed Peas, Lady Gaga si Morandi.
Impreuna cu DJ Mike Thomas, Valentina Ionescu a reorchestrat celebra piesa „Sapte vai si-o vale adanca”, cantata in original de Maria
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.