În minutul 62, Ovidiu Hațegan a fost înjurat de atacantul Barcelonei Luis Suarez, după ce i-a acordat uruguayanului un cartonaș galben pentru un atac cu talpa asupra unui fundaș. Sud-americanul a fost surprins de camerele de luat vederi în timp ce l-a întrebat de câteva ori arbitrul român de ce i-a dat galben. Hațegan i-a explicat scurt decizia, moment în care ”Canibalul” a urlat spre el ”Fuck off”. Arbitrul român, care se afla la câțiva metri distanță s-a făcut că nu aude și nu l-a eliminat pe Suarez.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Ovidiu Hațegan a evitat astfel un nou scandal, după cel provocat în prelungirile meciului ȚSKA Moscova – Real Madrid (1-0) din etapa trecută a Ligii Campionilor, când l-a eliminat pe portarul rus Igor Akinfeev, după ce i-a acordat două cartonașe galbene în două secunde.

În plan personal, Luis Suarez este un tătic fericit. Soția i-a dăruit al treilea copil.

Liga Campionilor, etapa a 3-a. Rezultate, clasamente / FOTO&VIDEO

Răspuns dur pentru CTP, după atacul furtunos la adresa Patriarhului Daniel: „Și eu sunt vită creștină!”
'Al treilea RĂZBOI MONDIAL a început'. Americanii sunt îngroziți: au aruncat BOMBA
PARTENERI - PLAYTECH
Horoscop 30 octombrie 2020. Scorpionii sunt dornici de alte surse de venit, dar prin eforturile altcuiva
Horia Brenciu, despre declarațiile lui Dan Bittman: “Zice niște lucruri din frustarea pe care a acumulat-o”
Celebra gimnastă a ţării a ajuns omul străzii. ŞOC: întreţine relaţii intime pentru bani