MENIU CAUTĂ
26 Aug. 2018 18:19

Bătaie generală la un meci din România. Arbitrul a oprit jocul după doar 29 de minute

Bătaie generală la un meci din România. Arbitrul a oprit jocul după doar 29 de minute de joc. Au început mai toate ligile județene și, odată cu ele, au început și inevitabilele incidente.

Prahova a deschis balul cu o bătaie „corespunzătoare' la un meci din Superliga B Prahova. Jocul Unirea Cocorăști Colț – Petrolul Băicoi s-a întrerupt după doar 29 de minute, a anunțat sportcampina.blogspot.ro.

Bătaie generală la un meci din România. Jucătorii s-au luat la bătaie

În acel minut 29, la scorul de 2-1 pentru oaspeți, jucătorii s-au luat la harță. Imediat lucrurile au degenerat într-o bătaie în toată regula.

Arbitrul Viorel Căunei, după ce a realizat că lucrurile au scăpat de sub control, a decis să întrerupă jocul.

Nici în județul vecin, Dâmbovița, lucrurile nu sunt liniștite în fotbalul mic.