„Mă simt foarte bine. Am făcut istorie în Canada, sunt cu adevărat binecuvântată”, i-a spus Bianca Andreescu lui Jimmy Fallon.

„A fost o perioadă agitată, nu am avut ocazia să stau să conștientizez totul. Ultimul an a fost nebun, am avut o rană serioasă la spate, iar acum, faptul că țin acest trofeul este ceva foarte special. Visam de mult să joc împotriva Serenei o finală. Este o nebunie”, a mai spus Bianca, potrivit sportsnet.ca.

Bianca Andreescu (19 ani) a învins-o sâmbătă în finala de la US Open pe Serena Williams (38 de ani), cu scorul 6-3, 7-5.

Victoria la US Open, completată de parcusul senzațional de anul acesta, au propulsat-o pe tenismena de origine română pe locul 5 în clasamentul WTA.

Simona Halep, la Ellen Degeneres

Și Simona Halep a apărut într-o celebră emisiune din SUA, mai exact la „The Ellen Show”, prezentată de Ellen Degeneres.

Campioana de la Wimbledon i-a dat sfaturi de tenis producătorului emisiunii, iar momentul a fost difuzat în cadrul show-ului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații