Încurajate frenetic de 3.000 de fani prezenţi în sala din Rm. Vâlcea, fetele lui Jakob Vestergaard au intrat cu handicap la pauză, 9-12, deşi au condus pe durata primei reprize şi cu patru goluri avans (7-3). După pauză, vâlcencele au întors soarta meciului (23-20), dar nu au putut câştiga partida la mai mult de cinci goluri, diferenţa la care pierduseră în tur, din cauza ratărilor şi a arbitrajului execrabil al cuplului slovac Badura – Ondogrecula. În semifinale, Oltchim va înfrunta Györ, campioana Ungariei şi finalista Ligii de anul trecut, neînvinsă în acest sezon european. Cealaltă “dublă” le va pune faţă în faţă pe Krim şi Larvik.

Gina Pistol i-a ruinat cariera unei vedete în doar 7 luni de relație: „Ce face cu ea? E mai mare ca el! Îi mănâncă toți banii”
Horoscop 20 ianuarie 2021. Balanțele sunt pe punctul de a lua decizii grave, cu consecințe neprevăzute
Cine este tânărul de 19 ani ucis în fața unei săli de fitness din Capitală. Detalii șocante din dosarul crimei
Celebra gimnastă a ţării a ajuns omul străzii. ŞOC: întreţine relaţii intime pentru bani
Un smartphone nou? Află ce trebuie să ai ca să fii cool (PUBLICITATE)