Dragoș Grigore și Vali Lazăr au marcat în Qatar
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Dragoș Grigore și Vali Lazăr au marcat în Qatar. Fotbaliștii români au urcat pe primul loc / VIDEO

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Joi, 28 septembrie 2017, 19:59

Dragoș Grigore și Vali Lazăr au marcat în Qatar. Fotbaliștii români au contribuit cu câte un gol la victoria echipei lor, Al Sailiya, scor 5-2, în deplasare, cu Al Markhiya, și au devenit lider pentru moment, cu șase puncte din trei meciuri.

Grigore a înscris în minutul 23, pentru 2-1, iar Lazăr a făcut 5-1, în minutul 85. Fostul mijlocaș dinamovist a fost schimbat în minutul 86.

Golul lui Dragoș Grigore

Golul lui Valentin Lazăr

Dragoș Grigore se află printre cei 15 stranieri convocați de Cosmin Contra pentru dubla cu Kazahstan (5 octombrie, Ploiești) și cu Danemarca (8 octombrie, Copenhaga), primele meciuri ale noului selecționer și ultimele ale tricolor din preliminariile CM 2018.

Fiica lui Ionel Ganea, acuzații brutale: „A fost violent cu familia, nu știu cum a rezistat mama atât!” » Unde ar fi surprins-o pe amanta fostului internațional
Horoscop 4 iulie 2020. Racii reușesc să restabilească o comunicare sinceră cu apropiații