Iordănescu s-a întâlnit deja cu patronul Radu Călin, iar tratativele s-au concretizat, astfel că, probabil luni, Edi va fi prezent la echipa Fortuna Brazi, cu ocazia primului antrenament din 2013 și, implicit, va fi prezentat oficial. Antrenorului cu care prahovenii au terminat campionatul, Octavian Grigore, i s-a oferit alt post în cadrul clubului.

Iordănescu, care are ca obiectiv promovarea în eșalonul secund (n.r. echipa e pe locul doi în seria a 6-a a Ligii a treia, după tur, la un punct în spatele celor de la Unirea Târlungeni), a mai activat, ca ”secund” la Steaua și FC Vaslui. Edi nu e total străin de Prahova, ca jucător promovând cu Petrolul în Liga I, în urmă cu 9 ani.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.