Fiul lui Gică Hagi este în mare fotrmă. El a reușit al patrulea gol, în ultimele trei meciuri de verificare susținute de echipa sa, Fiorentina, în această vară.

Ultima reușită s-a produs în amicalul cu Trento, Ianis Hagi marcând în minutul 43 golul de 3-0 pentru Fiorentina.

În această vară, Ianis Hagi a mai reușit un gol cu Val di Fassa și două cu Trentino.

Celelalte goluri ale Fiorentinei din amicalul cu Trento au fost marcate de Khouma Babacar (2), Rafik Zekhnini (7), Gabriele Gori (76) și de Casagrande (84, autogol).

Ianis Hagi, un nou gol. Și Andreiaș Calcan a marcat

Un alt jucător român, Andreiaș Calcan, a punctat, miercuri. Calcan, care este internațional de tineret, a reușit golul egalării în minutul 87, în partida de verificare susținută de echipa sa, Willem II Tilburg, cu FC Eindhoven.

CITEȘTE ȘI: Ianis Hagi, „dublă” pentru Fiorentina. A jucat şi Ciprian Tătăruşanu

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.