Înscăunat acum două zile, Flavius Stoican (36 de ani), cel mai tânăr, dar şi cel mai ieftin antrenor din Liga I (are un salariu de 1.000 de euro pe lună), a început temerar jocul de Cupă cu Sănătatea Cluj, dorind să impresioneze încă de la debut.
Fostul fundaş dreapta a titularizat două vârfuri, pe Ionel Dănciulescu şi pe George Ţucudean, dar arădeanul a avut ghinion şi s-a accidentat la încălzire. Locul lui a fost luat de ivorianul Kevin Zougoula.

Cu Sănătatea la pământ!

Cu 1.500 de fani în tribună, Dinamo a măcinat în gol vreme de aproape o repriză, fiind incapabilă să-i desfacă pe ardeleni.
“Viruşii verzi” s-au apărat atent, fără a produce însă emoţii în jumătatea de teren adversă. Salvarea “câinilor roşii” a venit de la micuţul Zougoula.
Atacantul de buzunar (1,66 metri înălţime) a marcat în minutul 41 şi a adus liniştea în şoseaua Ştefan cel Mare, alungând norii unei surprize.
După pauză, Sănătatea a fost la pământ, iar acelaşi Zougoula (48), Ionel Dănciulescu (52) şi Dorin Rotariu (63) au adus liniştea.

Vezi subiectele la matematică de la Bac 2026 și subiectele la istorie de la Bacalaureat!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.