Incidentul a avut loc în repriza secundă a meciului cu Spania, al doilea pentru „tricolorii mici” în Grupa A. Dar incidente similare s-au petrecut și în primul joc de la Campionatul European U21, cel împotriva Italiei, pierdut cu 0-1.

Naționala de tineret a României întâlnește Spania la Bratislava, în etapa a doua a Grupei A de la Campionatul European U21 din Slovacia. Aproximativ 11.000 de suporteri sunt prezenți pe stadionul din Bratislava, mulți dintre ei români.

După eșecul din prima rundă, 0-1 cu Italia, „tricolorii mici” sunt obligați să obțină un rezultat pozitiv pentru a mai spera la calificare. De cealaltă parte, Spania vine cu un moral bun după victoria cu 3-2 în fața țării gazdă, Slovacia.

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.