La sanie masculin individual, Valentin Creţu are programată manşa a treia în intervalul orar 13:30 – 14:40. Manşa 4 este programată de la ora 15:15 până la 15:59.

La sărituri cu schiurile, Daniel Cacina şi Andrei Feldorean vor concura la masculin NH individual, în manşă finală, în intervalul 14.00 – 14.33.

Paul Pepene va participa la masculin skiatlon 15 km + 15 km, probă care va începe la ora 15.00.

Jocurilor Olimpice de iarnă au început vineri, 4 februarie, la Beijing, pe Stadionul Național, așa-numitul „Cuib de pasăre”. România participă cu 21 de sportivi, la sanie, bob, schi alpin, schi fond, sărituri cu schiurile, biatlon şi patinaj viteză.

Competiția, care se va încheia pe 20 februarie și la care vor fi decernate 109 medalii la 15 discipline olimpice, se desfășoară sub presiunea cazurilor de COVID și al disensiunilor politice.

Foto: Epa

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.