Helmuth Duckadam, supranumit și „Eroul de la Sevilla” după ce a apărat patru lovituri de la 11 metri în acea finală, va organiza o întâlnire cu foștii colegi de echipă, la Cheile Grădiștei. De astă dată, întâlnirea va fi una specială, țintită către un act caritabil: strângerea de fonduri pentru micuța Kassandra Rotariu.

Helmuth Duckadam (56 de ani) a dezvăluit pentru Sportnews.ro că în acest an întâlnirea pe care o va organiza la Cheile Grădiștei pentru a marca împlinirea a 29 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni va fi una specială. „În afara foștilor mei colegi din acea perioadă, a conducerii tehnice, i-am invitat și pe Gică Hagi, Cristi Chivu, Bogdan Stelea, Ilie Balaci, Dan Petrescu. Cu toții vrem să fim alături de Kassandra Rotariu, fiica Danei și a lui Iosif Rotariu, care are nevoie de o nouă operație în străinătate. Va fi, așadar, un meci caritabil”, a explicat Helmuth Duckadam. La cei 11 ani ani săi, Kassandra Rotariu, se află în fața a celei de-a 38-a intervenții chirugicale.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.