”Mulțumesc că m-ați susținut și că ați venit la meciuri. Felicitări Serenei, ești cea mai bună și felicitări pentru faptul că ai terminat anul pe locul 1. Mulțumesc echipei mele, părinților și fanilor”, a declarat Halep, la ceremonia de premiere.

Serena Williams (33 de ani) nu ar fi ajuns în semifinale, dacă Simona Halep (23 de ani) nu i-ar fi luat un set Anei Ivanovici, în ultimul meci din Grupa Roșie. ”Felicitări Simonei pentru faptul că este o persoană cu mult fair-play”.

”După cum a început meciul, credeam că voi vedea două seturi. Dar, meciul a curs diferit. Sunt supărat. Totuși, Simona a arătat că le poate bate pe toate. Și în ce manieră. La 2-1 cu break, în primul set, Simona trebuia să pună presiune. Acolo s-a schimbat jocul. A devenit mai pasivă, Serena a jucat mai cu încredere”, a afirmat Andrei Pavel, căpitan nejucător al echipei de Cupa Davis, la Digi Sport. 

Ciprian Marica a postat și el pe Facebook un mesaj pentru Simona Halep:
”Felicitări, Simona, ca ai adus căldură în sufletele românilor în această săptămână friguroasa! Ai făcut lumea sa vorbească la superlativ de tine și de România, țara care a dat o mare sportivă! Bravo!”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.