Youri Djorkaeff se trage din tată cu origine kalmycă (un popor cu religie budistă care s-a așezat în zona mării Caspice) și mamă cu origine armeană astfel că fostul mijlocaș a fost ales președinte al clubului amator din zona Decines, lângă Lyon, creat în cinstea orfanilor genocidului armean.

Chiar dacă fusese ales pentru o perioadă de 10 ani, Djorkaeff, a fost mazilit de la conducere. „Rezultate sportive catastrofice și rezultate financiare groaznice”, a spus noul șef Raffi Krikorian.

„A fost o lovitură de stat care a violat statutul organizației. Vom contesta decizia Consiliului în justiție”, a precizat avocatul fostului campion mondial și european.

EURO 2000 QUALIFER-RUSSIA VS FRANCE

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.