Internaţionalul român, Vlad Chiricheş (24), nu a fost nici măcar rezervă, iar zvonurile că i se caută o echipă sunt tot mai mari. Gazdele au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, în minutul 29, în urma unui henţ în careu comis de Kyle Naughton. Mark Noble a ratat însă, iar scorul a rămas 0-0. În prelungirile meciului, Harry Kane îi pasează decisiv lui Eric Dier, care înscrie golul de 3 puncte.

Un alt român legitimat la o echipă din Premier League, Costel Pantilimon (27 ani), a fost rezervă la partida pe care Sunderlund a susţinut-o, în deplsare, contra echipei West Bromwich Albion, scor 2-2. Golurile formaţiei lui Pantilimon au fost înscrise de Cattermole (5) şi de Larsson (85), în timp ce pentru gazde Berahino a reuşit o dublă (42-penalty și74).

Echipa lui Florin Gardoş, Southampton, va evolua, mâine, în deplasare, contra formaţiei Liverpool. Românul este încă nerefăcut și nu va evolua.

Dezvăluiri șocante! Tudor Gheorghe, drogat cu heroină și dezbrăcat în cadă: „Dădeam din mâini, mi s-a rupt filmul!" » Incredibil ce a urmat
A pus bicarbonat cu oțet în WC și NU i-a venit să creadă ce VEDE. Ce s-a întâmplat în câteva minute
PARTENERI - PLAYTECH
Horoscop 21 octombrie 2020. Berbecii au tot felul de complicații legate de banii câștigați prin efort propriu