Înaintea meciului, fostul mare internațional Gabi Balint (52 de ani) a anticipat faptul că machedonul de la ASA și Dodel vor  fi oamenii cheie ai ”finalei” campionatului:

”Tănase și Zicu pot fi jucătorii decisivi pentru cele două echipe”, a scris pe pagina sa de Facebook, Pele.

În pauza partidei, Balint a revenit și a postat un comentariu în care l-a ironizat pe Tănase: ”Zicu și Tănase, decisivi pentru cele două echipe, în prima repriză. Primul a marcat și al doilea l-a lăsat să marcheze pe primul”.

La final, fostul câștigător al Cupei Campionilor Europeni a aruncat săgeți spre Gigi Becali (56 de ani): ”Lipsa jucătorilor plecați în iarnă (n.r. – Lucian Sânmărtean, Lukasz Szukala și Claudiu Keșeru) s-a simțit enorm în retur. Steaua a fost părăsită de cei mai buni jucători și de o mulțime de fani, iar acest lucru contează. Bye, bye titlu, pentru Steaua”.

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.