„Accidentul a avut loc în această dimineață. Sunt șapte victime, șase adulți și un copil de două luni și jumătate. Bebelușul, care are un traumatism facial, și mama lui au ajuns deja la spital cu o mașină d-ale noastre. Intervenția e în dinamică”, a declarat, pentru Libertatea, dr. Alice Grasu, manager ambulanță București Ilfov

Potrivit managerului ambulanței, în accident au fost implicate două mașini, iar poliția nu a terminat cercetarea la fața locului.

„Cei 6 adulți sunt conștienți. Două persoane cu traumatisme minore au refuzat să meargă la spital. O femeie de 30 de ani e într-o situația mai gravă, cu suspiciune de fractură”, a completat Alis Grasu.

Impactul a fost puternic, de vreme ce din imaginile de la fața locului se vede că un stâlp de iluminat a fost pus la pământ, după unul dintre autoturisme a intrat în el.

Foto: Facebook Comandantu Nicolae/ Papanaga Cristi, Răzvan Luțac

174376506_1878968705605207_80484835783472399_nIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 4
Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.