Reprezentanții Poliției Române îi îndeamnă pe oameni să ia legătura cu autoritățile în cazul în care află despre persoane care se dau drept medici.

„NOU CAZ DE EXERCITARE FĂRĂ DREPT A UNEI PROFESII!

De această dată la Oradea.

Femeia ar fi injectat acid hialuronic, fără a avea calitatea de medic.

La percheziții, s-au ridicat agende cu programarea pacientelor, facturi de achiziție a acidului hialuronic, bilete de tratament, consimțământ al pacientelor, seringi sigilate cu acid hialuronic, seringi cu acid hialuronic folosite și altele.

Orice informație referitoare la astfel de cazuri este importantă pentru noi!

Ajutați-ne să vă ajutăm!”, este mesajul publicat pe Poliția Română, pe Facebook.

Apelul a fost inițiat în contextul în care o femeie de 39 de ani din Oradea a fost acuzată că a făcut mai multe intervenții estetice, într-un apartament, deși nu este medic.


 

Citește și:

18 infectați, dintre care 9 morți la spitalul „Marius Nasta”! Managerul Beatrice Mahler: „Nu știu câți decedați sunt și eu vreau să le știu numărul și să aflu adevărul!”

VIDEO/Ați vota-o pe Antonella? Ați vota un om care și-a urmat cu tărie visul, în ciuda prejudecăților că „așa ceva nu se poate”?!

Mizerabilii: de ce nu privim cerșetoria ca pe un abuz la adresa copiilor


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.